Renovace alu kol – výsledek předčil naše očekávání

Kola dělají auto. Výběr vhodných kol by měl být základem všech úprav. Ne vždy je však potřeba kupovat kola úplně nová. Stejně jsme učinili i my.

Pro jeden z našich projektů jsme sháněli pěkná a kvalitní 17″ kola s roztečí 5 x 100 (platforma Octavia 1). Nejsme příznivci “fake” kopií alu kol věhlasných značek, sháněli jsme tak kvalitní bazarová kola. A zadařilo se.

Na českém inzertním serveru jsme pořídili alu kola ATS v rozměru 7,5 x 17″ ET35, která mají navíc homologaci KBA. Díky tomu je můžeme zapsat jako alternativní rozměr alu kol do technického průkazu.

Při výběru bazarových alu kol jsme se zaměřili na to, aby kola nebyla prasklá, s viditelným svařováním, nebo jiným velkým poškozením, které by značilo velkou nehodu. Pokud máte při koupi možnost roztočení alu kol na vyvažovačce, doporučujeme tento úkon provést – zjistíte tak, zda nejsou kola “koplá”, šišatá.

Renovace alu kol - stav před renovací
Stav alu kol před renovací (již se zutými pneumatikami) – fotka neodhaluje původní mizerné lakování

Díky velmi příznivé ceně jsme se rozhodli kola koupit. Zároveň nám bylo jasné, že provedeme jejich kompletní renovaci.

V České republice najdeme spoustu specilizovaných firem, které se opravami a renovací alu kola zabývají.  Zbývalo tak jen najít vhodného partnera na renovaci.

Renovace kol Chrudim

Pro renovaci našich alu kol jsme se rozhodli využít služeb Renovace kol Chrudim. Na základě referencí a recenzí jsme tušili, že jsme vybrali správně (což se nám potvrdilo).

Od předchozího majitele alu kol jsme věděli, že již v minulosti proběhla u kol renovace. I po letech provozu a několika šrámech bylo poznat, že se jednalo o amatérsky provedenou renovaci. Nejvíce jí prozrazoval mizerný stav lakování (hrubost laku, stečený lak na paprscích, probrusy,…).

Poté nám nezbývalo nic jiného, než alu kola zout z pneumatik (i to však v Chrudimi zařídí, pokud jim zašlete / předáte kola obutá), zabalit po 2 kusech do balíků a odeslat kurýrem – vše samozřejmě po předchozí domluvě.

Výsledek renovace předčil naše očekávání

V průběhu renovace alu kol jsme obdrželi několik zpráv. První, že se po odlakovací lázni a jemném opískování zjistilo, že předchozí “renovátor” vzal celou sadu poctivě velmi hrubým pískem. Výsledkem byl po odlakování velmi hrubý povrch. Druhou zprávou bylo, že je potřeba všechna 4 kola mírně srovnat, protože jsou tzv. “kopnutá”.

Renovace alu kol - opískování
Stav po očištění a jemné opískování. I s takto hrubou strukturou si v Chrudimi poradí.

Velkou výhodou je, že v Renovace kol Chrudim dělají všechny procesy renovace pod jednou střechou. Neplatíte tak za práci třetích stran a pánové z Chrudimi si ohlídají špičkovou úroveň oprav.

Po srovnání, obroušení a řádné přípravě povrchu dostala naše alu kola krásný bílý práškový lak.

Renovace kol Chrudim - bílý lak
Všechna 4 kola byla nalakována do bílého odstínu (zde ještě bez finálního perleťového laku).

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak přelakování alu kol bezbarvým lakem s perletí.

Finální výsledek renovace kol z Chrudimi nás příjemně překvapil. A to jak samotnou opravou, tak i dokonalým lakováním s perletí.

Renovace alu kol Chrudim
Finální stav renovace alu kol nám vyrazil dech.

 

Ukázky prací renovace kol Chrudim najdete na Instagramu.