Chiptuning pro Octavii 4 RS. Více než 320 koní z motoru 2.0 TSI EVO

Český úpravce Autowerks představuje společně s vyhlášeným koncernovým úpravcem Digitun úpravu poslední generace přeplňovaného benzínového čtyřválce 2.0 TSI EA888 Gen4 EVO.

Motor, který najdeme pod kapotou aktuální Octavie 4 RS, produkuje v sériovém provedení 245 koní a točivý moment vrcholí na hodnotě 370 Nm.

Už základní optimalizace řídící jednotky „Digitun Stage 1“ dokáže zvýšit výkon na 320 koní a 450 Nm. To je výkon, který posune hodnoty zrychlení na úplně jinou úroveň a se zvýšeným točivým momentem se dostaví i mohutnější zátah, který tomuto motoru v nižších otáčkách citelně chybí.

Digitun Stage 1 nevyžaduje žádné další úpravy k dosažení kýženého výkonu. Nové naladění se jednoduše přehraje do řídící jednotky motoru.  Díky tomu si můžete užívat zrychlení, které snadno předčí i silnější Cupru, nebo Golf 8 GTI Clubsport.

Pro všechny nadšence, kteří chtějí ještě trochu víc, nabízí Autowerks další zlepšení v podobě úpravy sání a chlazení. Díky tomu dokáže dvoulitr TSI v Octavii RS s úpravou Digitun Stage 1+  produkovat až 340 koní a 460 Nm. V případě této úpravy se citelně protáhne maximum výkonu do vyšších otáček a motor tak bude po instalaci upravených dílů ještě trochu „ostřejší“.

400 koní na obzoru

Pro ty nejnáročnější je ve vývoji varianta úpravy s větším turbodmychadlem, která přinese výkon přes 400 koní! A to je už pořádná porce výkonu, na který se velmi těšíme. Máme totiž přislíbeno, že se s takto upraveným motorem brzy svezeme.

Úpravy koncernových motorů 2.0 TSI EA888 Gen4 EVO jsou teprve v začátcích, jelikož se zkraje října letošního roku podařilo prolomit ochranu těchto řídících jednotek, která zamezovala možnostem jejich úprav. Úpravce Digitun pracoval na vývoji úprav pro tyto motory od úplného začátku a po měsíci vývoje a testování nabízí kvalitní a oveřené naladění motoru. Nemusíte tak mít obavu z uspěchaných úprav, které se na trhu objevily téměř okamžitě.

Cena úpravy Digitun Stage 1 pro Octavii 4 RS 2.0 TSI začíná na částce 16 800 Kč (vč. DPH)