APR sportovní sání Octavia 4 RS – více výkonu a zlepšení reakcí motoru 2.0 TSI

Octavia 4 RS s benzínovým motorem 2.0 TSI EVO EA888 Gen4 180 kW je již tak vynikajícím vozem, ale pro ty, kteří touží po ještě větší výkonové přidané hodnotě, je tu revoluční sportovní sání od APR.

Sportovní sání pro motor 2.0TSI EA888.4 je založeno na extrémně propracovaném modulárním systému, který poskytuje kompletní vedení vzduchu od přívodů v přední příčce až po zvětšený vstup do turba s vedením o průměru 109 mm. Tento systém je plně konfigurovatelný a lze jej upravit podle vašich přání.

Základní sání je otevřené a lze jej dále doplnit o vrchní kryt, který celý prostor kolem vzduchového filtru uzavře a vytvoří tak odcloněné náporové sání. Kryt je k dispozici v plastovém provedení, které zapadá do originálního vzhledu motorového prostoru. Pokud však preferujete elegantnější design, lze si vybrat kryt v provedení klasického pleteného karbonu nebo dokonce i “forged” karbonu.

APR sportovní sání Octavia 4 RS 2.0 TSI 180 kW

Sportovní sání od APR je kompatibilní se všemi verzemi turbodmychadla a pokud se rozhodnete přejít na větší hybridní turbodmychadlo, lze dokoupit pouze samotný spojovací adaptér u vstupu do turbodmychadla za větší, případně při přechodu na Continental turbo je možné vyměnit pouze vedení vzduchu od filterboxu k turbodmychadlu.

APR Kit sání má výrazně vyšší průtok vzduchu než sériový filterbox, což zlepšuje výkon a točivý moment, zvyšuje reakce motoru, a zároveň lépe zní. Navíc lze tento systém sání plně konfigurovat podle vašich přání, přičemž cena je neuvěřitelně dostupná.

APR vrchní kryt sání - plastový

Obrázek 1 z 3

Vlastnosti sportovního sání od APR pro Octavii 4 RS

Sportovní sání dokáže zvýšit výkon a zlepšit reakce motoru 2.0 TSI již při základní Stage 1 úpravě. Kromě toho má tento systém několik dalších výhod, jako je redukce tlakových ztrát při vstupu do turbodmychadla, zvýšení výkonu o 15 – 20 koní a 15 – 17 Nm, a snížení namáhání komponent motoru, hlavně pak turbodmychadla. Díky tomu se zlepší efektivita turbodmychadla, zvýší se jeho reakce a náběh a sníží se také namáhání komponent.

Sportovní sání od APR dokáže zlepšit proudění vzduchu u sériového turbodmychadla až o 30 %, a u hybridního turbodmychadla dokonce až o 114 %. To se projeví výrazným zlepšením zvuku motoru jak u uzavřeného sání, tak hlavně u otevřené varianty. Bavlněný viltr s twin cone designem a plastová konstrukce spodní části a vedení vzduchu jsou navrženy tak, aby snadno umožnily montáž sání bez nutnosti používat nářadí.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že sportovní sání neovlivňuje ovlivňuje emise vozidla.

Cena APR sportovního sání pro Octavii 4 RS 2.0 TSI začíná na částce 16 533 Kč (vč. DPH).

Najdete ho v nabídce našeho partnera Autowerks.czAPR Sportovní sání pro 2,0 TSI 140 & 180 kW MQB EVO 2021+.

APR sportovní sání Octavia 4 RS 2.0 TSI - karbon