Škoda Octavia 3 RS 400 APR

Decentní červená Octavia RS, která skrývá pod kapotou pořádné stádo koní. Pojďme se na ní mrknout detailněji.

Za celým dílem stojí český úpravce a specialista na “koncerny” Autowerks.cz. Základem kvalitního ladění se stala Octavia RS 245 s automatickou převodovkou DSG. Středobodem celé úpravy je výměna sériového turbodmychadla IS20 za větší IS38 (které se standartně montuje například do Golfu 7R nebo Audi S3).

Pro zajištění dostatečného množství paliva ke vstřikovačům byla namontována vysokotlaká pumpa Autotech. Vzduchový management zlepšuje karbonové sání APR a APR intercooler kit (snižuje teplotu nasávaného vzduchu a zvyšuje výkon oproti sériovému chladiči až o 21 koní).

Samozřejmostí je montáž kvalitního sportovního výfuku. V tomto případě se jedná o kompletní výfukový systém Milltek Sport, který nejen že dobře zní, ale i reálně zvyšuje výkon. Celou úpravu korunuje úprava řídící jednotky od APR. Finální výkon dosahuje parádní hodnoty 400 koní a 530 Nm!

Octavia 3 tuning - RS 400 APR
Graf výkonu Škoda Octavia RS 400 APR

Zajímavostí je i úprava softwaru automatické převodovky DSG tak, aby lépe snášela zvýšený výkon, rychleji řadila a zbytečně nepodtáčela motor.

Jistotu a zlepšení jízdních vlastností upravené Octavie obstarává sada sportovních pružin Racingline Performance a tužší stabilizátory KW. O ten správný brzdný účinek se starají 380 mm brzdy na přední nápravě.

Octavia 3 RS tuning - Octavia 3 RS 400 APR - Racingline Performance
Exteriér se od sériového provedení odlišuje lízátkem předního nárazníku a difuzorem zadního nárazníku od Rieger Tuning. Výrazná jsou i 19″ kola APR Flow Form, která kromě vzhledu přinesla i snížení váhy – jedno 19″ kolo totiž váží pouhých 9,5 kg.

Škoda Octavia 3 RS Tuning - 19" kola APR Flow Form
19″ kola APR Flow Form

Škoda Octavia 3 RS tuning - APR 400
Škoda Octavia 3 RS tuning - APR 400