Šestiválcové monstrum – Octavia 3.2 V6 BiTurbo

Čím jiným začít jeden z našich prvních článků, než Octavií s pořádným motorem 🙂 Původně se jednalo o obyčejnou stříbrnou Octavii první generace, která měla pod kapotou přeplňovanou osmnáctistovkou, výkon 150 koní a pohon všech kol.

To vše je již minulostí. Technici z R-Performance z ní vytvořili monstrum s dvakrát přeplňovanýcm 3,2litrovým šestiválcem původem z Golfu 5 R32. Kromě složité realizace zástavby došlo i k razantnímu navýšení výkonu díky použití a namontování dvojice turbodmychadel Garret, upravené řídící jednotky, nového sání, vstřiků a kompletního výfukového potrubí.

Šestiválcová Octavie se tak chlubí monstrózním výkonem skoro 600 koní a mamutím kroutícím momentem vrcholícím na hodnotě 650 Nm. Síla motoru je přenášena přes upravenou šestistupňovou manuální převodovku a putuje na všechna 4 kola.

Aby bylo možné takový výkon krotit, dostala Octavia větší brzdy a samozřejmě i kompletní set tužších tlumičů a stabilizátorů od KW automotive.

Decentní úpravou prošel také exteriér a interiér. Ať už se jedná o přední nárazník z modelu RS, 18″ kola ve stylu AUDI RS4, nebo dvojici koncovek laděného výfuku pod zadním nárazníkem.