Škoda Octavia RS iV se představuje. Poprvé v historii značky s hybridním pohonem

Mezi motoristickými nadšenci je OCTAVIA RS pojem. Sportovní provedení bestselleru značky ŠKODA se teď představuje ve zbrusu nové podobě. Verze RS ve čtvrté generaci modelu OCTAVIA je totiž plug-in hybrid a patří tedy zároveň do rodiny modelů iV.

Nová ŠKODA OCTAVIA RS iV dostává plug-in hybridní ústrojí složené z motoru 1.4 TSI a elektromotoru s výkonem 85 kW. Výsledkem je systémový výkon 180 kW (245 koní), což je doposud nejvyšší základní hodnota u modelu RS. Díky elektrifikovanému pohonu se mohou motorističtí nadšenci u modelu RS těšit na ještě lepší dynamiku.

Octavia 4 RS iV - motor

Černý lesklý motiv se promítá i v bočním profilu vozu, tímto způsobem jsou provedeny rámy oken, zpětná zrcátka a také výrazná a aerodynamicky propracovaná kola s průměrem ráfků až 19 palců. Na zádi pak nemůže chybět výrazný spojler. Najdeme tam také výrazný nárazník s černými aerodynamickými elementy po stranách a mohutným difuzorem ve spodní části.

Škoda Octavia RS 4 iV

Praktická a sportovní je nová OCTAVIA RS iV samozřejmě i v interiéru. „Nejvýraznějším prvkem tu jsou sportovní sedadla s diamantovým vzorem prošívání a emblémem RS,“ ukazuje Kateřina Vránová z oddělení Color&Trim. Sedadla mohou být nově v plně textilním provedení nebo v kombinaci materiálu Alcantara®, kůže a umělé kůže, na palubní desce nechybí doplňky v karbonovém vzhledu a opět čalounění Alcantara®. Stejný materiál s dekorativním barevným stehem je i ve výplních dveří. A povinnou změnou je samozřejmě sportovní volant s logem RS.Octavia 4 RS - interiér