Blíží se facelift modelu Octavia 4. Jak bude vypadat varianta RS?

Automobilka Škoda představila čtvrtou generaci modelu Octavia na podzim roku 2019. Pomalu se tak blíží představení jejího modernizovaného provedení.

Dva maskované prototypy modernizované Octavie se podařilo zachytit fotografům se serveru Autoevolution.

Nejvíce se modernizovaná Octavia změní hlavně vpředu. Zde se objeví jinak tvarovaný nárazník, upravená maska chladiče a přepracované LED světlomety (tvarově i grafikou).  Vzadu budou změny decentnější. Mělo by se jednat o jinak tvarovaný zadní nárazník a taktéž upravenou grafiku zadních světel.

Jistotou je také nový design kol v rozměrech od 16″ do 19″ palců. Část z nich pak budou “zdobit” aero kryty (pomáhající snížit odpor vzduchu otáčejících se disků a zlepšit tak aerodynamické proudění okolo karoserie = nižší emise CO2).

V interiéru Octavie 4 po faceliftu budou změny nejvíce patrné díky novému virtualnímu kokpitu a dotykové obrazovce se změněnou grafikou zobrazení. Díky velké aktualizaci by měly být zároveň vyřešeny i softwarové „neduhy“ Octavie.

Benzín, diesel a plug-in hybrid

U modernizované Octavie se nadále počítá s tradičními spalovacími motory. Ať už s benzínovými (s výkonem od 110 do 245 koní), nebo těmi spalujícími naftu (115 – 200 koní).

Octavii zůstanou také plug-in hybridní varianty, ve verzi RS s výkonem až 245 koní.

Škoda Octavia 4 facelift 2024

Octavia 4 RS po faceliftu

Modernice se dotkne všech variant modelu Octavia, ať už je to Scout nebo RS.

Na základě snímků maskovaných prototypů jsme vytvořili vizualizaci nové Octavia 4 RS po faceliftu. Na ní lze vidět výrazně přepracovaný přední nárazník, přední LED světlomety a jinak tvarovanou masku chladiče.

Proslýchá se také, že by se mohla objevit silnější varianta modelu Octavia RS s benzínovým motorem pod kapotou (některé informace dokonce naznačují kombinaci benzínového a elektromotoru, tzn. plug-in hybrid s výkonem blížícím sem se 300 koní) – interně označovaná jako „Octavia RS 300“.

Zda se tyto informace zakládají na pravdě se dozvíme až s představením faceliftu. Modernizované provedení Octavie by mělo spatřit světlo světa začátkem roku 2024.

Škoda Octavia 4 RS Facelift 2023