Facelift Škody Octavia 4 na prvních skicách

Automobilka Škoda představuje skici modernizované verze svého bestselleru, modelu Škoda Octavia. Tato oblíbená řada, dostupná v provedení liftback i kombi, prochází výraznými změnami, které zahrnují nejen designové úpravy, ale také technologické inovace.

Facelift Octavia 4 2024 - zadní část

„Oživit a rozvíjet designové charakteristiky ikon naší značky je fascinující úkol. Při nejnovější modernizaci modelu Octavia jsme upravili nárazníky a masku chladiče. Zároveň jsme zostřili kontury světlometů, čímž jsme našemu bestselleru propůjčili ještě výraznější a sportovnější vzhled,“ komentuje podobu modernizované Octavie šéfdesignér automobilky Oliver Stefani.

Octavia 4 Facelift 2024 - designová skica Blue Race

Designérské skici napovídají, že v rámci modernizace dostanou obě karosářská provedení modelu Octavia nový přední i zadní nárazník a také přepracovanou masku chladiče. Nový bude i světelný podpis modelu a světlomety se pochlubí krystalickým prvkem Crystallinium, který už známe z nových generací modelů Superb a Kodiaq. I nová Octavia přijede jako výkonná sportovní verze RS, k dispozici bude také oblíbený Sportline.

Škoda Octavia 4 RS Facelift 2024 - Zelená
Modernizovaná Octavia 4 RS na první designové skice

Digitální premiéra Octavie 4 po faceliftu proběhne 14. února 2024.

Historie a úspěch modelové řady Octavia

Modernizovaná Octavia je připravena pokračovat v dosavadním úspěchu modelové řady: Od uvedení první moderní generace na trh v roce 1996 bylo zákazníkům dodáno více než sedm milionů vozů. Od roku 2016 je Octavia nejprodávanějším kombi v Evropě, získala i řadu ocenění a uznání mezinárodního automobilového tisku. V roce 2020 její kvality podtrhla renomovaná cena Red Dot Award za vynikající produktový design, v historii této modelové řady již potřetí.