Auto roku 2020 časopisu Auto Express vyhrává Škoda Octavia

Škoda Octavia čtvrté generace slaví velký úspěch v soutěži Auto Express New Car Awards 2020. Získala vítězství ve dvou kategoriích a také celkový titul Nové auto roku. Octavia s přehledem překonala v bodovém a celkovém hodnocení řadu věhlasných konkurenčních novinek a získala první místo ve všech svých kategoriích.

Dvě první místa v jednotlivých kategoriích získala Octavia ve vysoce konkurenčních skupinách Kompaktní rodinný vůz a Kombi. Vítězstvím v kategorii Kombi dosáhla Škoda pozoruhodného úspěchu. Octavia čtvrté generace převzala korunu po své předchůdkyni a podařilo se ji dosáhnout již pětkrát za sebou nejvyššího ocenění a zasadit se tak o stálou zásobu cenného kovu pro značku Škoda. 

Škoda Octavia RS iV Combi

Pozadu za provedením kombi však nezůstala ani Octavia v karosářské verzi liftback, které porota časopisu Auto Express udělila titul Nejlepšího kompaktního rodinného vozu.  Vítězství v této kategorii převzala Octavia po modelu Scala, který toto nejvyšší ocenění získal v roce 2019. Nová Octavia obdržela ve svých kategoriích natolik pozitivní hodnocení, že ji porotci udělili celkový titul Auto roku – jeden z nejprestižnějších titulů v automobilovém světě. 

Časopis Auto Express je jednou z předních motoristických publikací ve Velké Británii. Ceny časopisu Auto Express pokrývají svými 25 kategoriemi každou část britského automobilového trhu a oceňují výjimečné trvalé výsledky v tomto oboru.