Černočerná “dailyna”: Jirka a jeho Octavia 2

Ještě než nám dalo léto definitivně sbohem, potkali jsme se s Jirkou, majitelem parádní černočerné upravené Octavie druhé generace. Mnozí z Vás jí určitě znají z našeho Instagramu a Facebooku. Pojďme si tuto černou krásku představit.

Původně se jednalo o sériovou Octavii 2 s naftovým dvoulitrem pod kapotou, jejímž hlavním účelem bylo sloužit jako každodenní přibližovadlo do práce. Jak už to bývá, obyčejný vzhled se Jirkovi “okoukal” a začal s úpravami.

Jednou z prvních úprav byly RS nárazníky, nižší sportovní pružiny a kola. Jenže po čase se to Jirkovi zdálo málo – vždyť takových Octavií potkáte na silnicích desítky.

Další stage byla jasná. Proběhla výměna pružin za kompletní stavitelný podvozek, následovaná další výměnou kol. Auto už vypadalo k světu, ale Jirka říká, že i tak mu to pořád nestačilo 🙂 Říznul do toho tedy pořádně. Svou Octavii kompletně rozebral a udělal celolak. Černá barva zůstala zachována, ale původní metalíza byla vyměněna za luxusní čistě černou “piano” lesklou.

Škoda Octavia 2 tuning - změna barvy

Další úpravy na sebe nenechaly dlouho čekat. Po nalakování auta proběhlo profesionální rozleštění spolu s ochranou laku. Přední světla byla rozebrána a jejich vnitřky nalakovány do černé lesklé. Spolu s lakováním vnitřků světel došlo i k výměně jejich plexi za nové. Maska chladiče má místo klasických žeber výplň Honeycomb. A ani ta neunikla lakování do černé lesklé. Pod přední nárazník byl namontován na míru vyrobený splitter od wider_diffsplitt.

Škoda Octavia 2 Tuning - honeycomb maska

Sériový nezůstal ani interiér. Sedačky byly nahrazeny za plně elektricky nastavitelné, kožené a s červeným prošíváním, původem z Octavia 3 RS – stejně tak jako řadící páka. Z trojkového RS je i multifunkční tříramenný volant. Plasty v interiéru, jako jsou lišty a rámečky, byly taktéž nalakovány do černé “piano” lesklé.

Octavia 2 Tuning - interiér

Kola dělají auto a Jirkova Octavia se vozí na 19″ kolech Vorsteiner 8,5 x 19 ET42, kterým byla pro letošek věnována ozdravná kůra, v rámci níž byly nalakovány – jak jinak než do černé lesklé 🙂 Kola obouvají pneumatiky v rozměru 215/35 R19. Světlá výška se nastavuje díky vzduchovému podvozku ovládanému pouze ventily, který si Jirka montoval sám (s asistencí a radami od kamarádů).

Škoda Octavia 2 Tuning - světla

I přes všechny provedené úpravy se stále jedná o “daily” stroj a Jirka s ním pravidelně najíždí spousty kilometrů. Ať už se jedná o cesty do práce, tak i na ty nejlepší srazy CZ scény (hlavně v loňské sezóně), jako je Prague car festival, Street connection 4 Charity, Dubgang, Sqrchl, DEPO Miletín, Tuning Show Lysá nad Labem a spousty dalších.

Zeptal jsem se i na další plány. Díky tomu, že Jirkovi letos přistál do garáže další projekt, zvažuje, že bude jeho Octavia na prodej.

Škoda Octavia 2 Tuning