Výjimečná Urban Green od Davida: Octavia 2 tuning

S přibývajícím slunečným počasí se pomalu rozjíždí i letošní tuningová sezóna. Společně s lepším počasím se rozjíždí i další kolo představování vašich upravených Octavií.

Jedním z dalších letošních představení tak bude Octavia druhé generace ve stylovém zeleném odstínu. Auto z řad našich fanoušků, které přes zimu prošlo opravdu velkou proměnou.

Ahoj, vítámě tě jako prvního z řad našich českých fanoušků v sezóně 2022. Trochu se nám představ.

Zdravím všechny fanoušky Octavia Tuningu. Jmenuji se David a je mi 27 let. Většina lidí mě zná pod Instagramovým nickem „Daily_mkii“. Vždy mě bavilo auta rozlešťovat, umývat a čistit, ale tuning mě nijak zvlášť nezajímal.

Vše se změnilo 14.února 2021, kdy jsem svou “daily” Octavii naboural. Poškození po nehodě naštěstí nebylo tak velké, jen pár plastů a zohybaných plechů. Díky nehodě jsem měl však možnost do své Octavie pořádně „říznout“.

A změna je to sakra velká! Pojď nám svou upravenou Octavii představit.

Jedná se o model Škoda Octavia 2 v provedení Sportline, který sjel z výrobní linky v roce 2006. Pod kapotou se tluče dieselové srdce,  tzn. motor 2.0 TDI PD s výkonem 100 kW / 136 koní, který je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou. Původní barva byla stříbrná diamantová metalíza .

Jak jsem již zmínil, díky nehodě jsem se rozhodl, že Octavia dostane novou barvu. Chtěl jsem něco vyjímečného, nechtěl jsem nic tuctového. Prostě něco, co na Octavii ještě nikdo nemá. A do oka mi padl krásný odstín Urban Green z programu BMW Individual.

Příprava na celolak - Škoda Octavia 2

Kromě zmíněného celolaku však vidím spoustu dalších úprav…

Ano, je to tak. Octavia byla co se týče exteriéru přestavěna do vzhledu varianty RS. Proběhlo rozlepení předních světěl, vylakování do černé metalízy a následně nalepení nových plexi. Skla předních mlhovek jsou přelepeny žlutou fólií.

Namontoval jsem několik doplňků od Maxton Design, jako je spoiler předního nárazníku a nástavce bočních prahů.

Blinkry ve zpětných zrcátkách byly vyměněny za dynamické. Mřížka předního nárazníku a maska má novou plastovou výplň “honeycomb”. 

Octavia je aktuálně posazena na stavitelný sportovní podvozek od ST Suspension, přesně je to varianta ST X. Kola jsou od značky MAM, model RS4 v rozměru 8,5 x 19 ET45.

Drobné změny proběhly také v interiéru. Namontoval jsem černý strop, včetně černých sloupků. Volant je nově zrenovaný a přešitý kůží. Zároveň jsem pořídil nové kožené tapce dveří a nechal si do nich udělat ambientní osvětlení v červené barvě.

MAM RS4 8,5x19 - Octavia 2 RS
Stylová 19″ kola MAM RS4

S úpravami jsi určitě neskončil. Jaké máš se svou Octavií další plány?

S úpravami jsem určitě neskončil, mám ještě hromadu plánů. Interiér mám bych rád přešil do stylu Škody Kodiaq RS.

Stavitelný podvozek ST Suspensions chci vyměnit za vzduchový a standartní přední brzdy vyměnit za větší s 6-pístovými třmeny.

Rád bych také něco provedl se sériovým výkonem.  Takže hodlám poupravit i motor – hybridní turbo, větší vstřiky a nechat dobře naladit (chiptuning).

Jako poslední mám v plánu zaměřit se na “lepší audio”, ačkoliv příplatkový Sound Systém nehraje vůbec špatně.

Octavia 2 tuning světla - černá s čočkou
Odstín Urban Green z programu BMW Individual Octavii velmi sluší.

Davide, moc ti děkujeme za rozhovor. Držíme palce, ať pokračuješ v úpravách své Octavie přesně tak, jak jsi si naplánoval. Ať se daří.

Já moc děkuji za příležitost svou upravenou Octavii představit.

A co se týká dalších úprav, uvidíme, kdy to vše bude. Přeci jen to není nejlevnější koníček 🙂

Foto: @tomfoto.cz