Šmoulinka od Jajiny: Octavia 2 RS Combi tuning

Jednou z hlavních hvězd kresleného televizního seriálu Šmoulové a dnes i naší hlavní hvězdou, Šmoulinka. V našem podání se však nejedná o modrou pohádkovou bytost, ale upravenou druhou generaci Octavie RS, kterou nám přijela představit Šárka. 

Šárka, které její kamarádi neřeknou jinak než Jajina, upravila svou Octavii velmi vkusně. Základem stála Škoda Octavia 2 RS po faceliftu s motorem 2.0 TDI v provedení Combi. Sériový výkon motoru 125 kW / 170 koní zůstal zachován. Největší úpravy se tak udály v exteriéru.

Tou nejradikálnější je změna barvy auta do výrazného modrého odstínu ze vzorníku výrobce folií Oracal. Maska a znaky naopak dostaly černé zbarvení. Zadní světla a odrazky prošly decentním zatmavením. Všimnete si také doplňků od Maxton Design, z jejichž dílny pochází lízátko pod předním nárazníkem a nástavce prahů. Na zadním nárazníku se usadil na míru vytvořený difuzor.

Úpravu exteriéru pak korunují stříbrná 19″ kola Rotiform SIX o šířce 8,5 palce s ET45.  Jajiny Octavie 2 RS „sedí níže“ díky sportovnímu podvozku Lowtec HiLOW 2 Megalow.

Rotiform Rotiform SIX 19x8,5" 5x112 ET45 - Octavia 2 RS

Interiér „Šmoulinky“ se dočkal vylepšení v podobě sportovního tříramenného volantu z nejnovější generace Octavie 4 RS a kožené řadící páky z Octavie 3.

S úpravami své Octavie Jajina rozhodně nekončí. Naopak. V plánu má ještě zajímavý polep, Octavii chce poslat blíže k vozovce (v úvahu přidá i vzduchový podvozek), a co nevidět dostane její Octavia řádné posilnění brzd v podobě předních kotoučů z Audi A6 o rozměru 356 mm se 4 pístkovými brzdiči z Porsche Cayenne.

Nám nezbývá nic jiného než Jajině poděkovat za čas, který nám věnovala. A držíme palce s dalšími úpravami její „šmoulí“ Octavie.

foto: Vladin.ART