Stylová šedivka od BT DESIGN: Octavia 2 tuning

Jeden z našich Instagramových fanoušků nám zaslal fotky své upravené Octavia 2 RS v šedé metalické barvě, která prošla kompletní tuningovou proměnou u dnes již zaniklé firmy BT DESIGN.

Jedná se o kompletní úpravu, jejímž základem byla benzínová Octavia 2 RS s motorem 2.0 TSI řady EA888, výkonem 147 kW / 200 koní a manuální šestistupňovou převodovkou.

Úprava od BT DESIGNu zahrnovala sportovní podvozek EIBACH se snížením -30 mm na obou nápravách. Na přední nápravu se namontovaly brzdy Brembo se šestipístkovými třmeny a kotouči o průměru 380 mm. Výfuk od katalyzátoru dozadu je nerezový a končí dvojicí koncovek o průměru 80 mm.

Octavia 2 RS BT Design - BT RACE

Majitel se navíc rozhodl vyměnit sériový první díl výfuku  za sportovní 1. díl výfuku (downpipe) od Milltek Sport se sportovním katalyzátorem – tento 1. díl výfuku má totiž velký podíl na nárůstu výkonu a zlepšuje a zvýrazňuje zvuk motoru. K lepšímu nasávání studeného vzduchu probíhá díky sportovnímu sání od Racingline Performance. Úpravu pak korunuje doladění řídící jednotky. Aktuální výkon dle slov majitele atakuje hranici 300 koní a 450 Nm. 

Úprava exteriéru se drží linie BT. Vpředu tak najdeme spoiler předního nárazníku BT, boky zkrášlují nástavce prahů a zadní část dostala decentní difuzor zadního nárazníku od BT DESIGN.

Všechny exteriérové doplňky jsou vyrobeny v karbonovém provedení.  Majitel navíc přidal nová loga Škoda, maska chladiče dostala rámeček v barvě karosérie a zadní světla prošla decentním zatmavením. 

Octavia 2 tuning - BT Design

Kovaná kola ve specifické designu jsou v roměru 8J x 19″ ET40 s pneumatikami o rozměru 225/35 R19.

V interiéru došlo na přečalounění červenou kůží. Přední sedadla byla vyměněna za skořepinová od věhlasné značky Recaro a nový je také dekor palubní desky, který je taktéž v karbonovém provedení.