Martinova decentní “carcoolka” Octavia 2.0 TDI

Dnes se podíváme na zoubek Octavii druhé generace, kterou nám přijel představit náš fanoušek Martin.

Martin nás hned zkraje vyprávění upozorňuje, že jeho Octavia klame tělem. Nejedná se totiž o provedení RS, ale o “klasickou” Octavii decentně upravenou právě do RS vzhledu. V rámci povídání se dozvídáme, že se jedná o Octavia 2 z roku 2012, které pod kapotou tepe naftové srdce 2.0 TDI. Tím se dostáváme k výkonu, který je navýšen pomocí chiptuningu na hodnotu cca 130 kW / 176 koní.

Octavia 2 Tuning - 2.0 TDI červená
Proměna – Martinova Octavia 2

Oslím můstkem jsme se dostali k úpravám. V rámci kterých Martinova Octavia obdržela upravenou masku chladiče, pod kterou je namontován předním nárazník z modelu RS. Lízátko předního nárazníku lakované v černém lesku je od firmy CSR a společně s na zakázku upravenými předními Bi-led projektory tvoří podobu přední části. Z vyprávění zjišťujeme, že i zbytek auta je osazen kvalitními led žárovkami s atestem.

Octavia 2 tuning - bi led přední světla
Custom Bi-led projektory

Auto sedí níže díky sportovním pružinám Eibach Pro-Kit (snížení činí 30 mm na obou nápravách). Kola dělají auto a Martinova Octavia jezdí na 18″ discích Japan Racing JR11 s pneumatikami o rozměru 225/40 R18.

Zadní část dostala decentní odtrhovou hranu na víko kufru, koncovku výfuku z originálního Škoda příslušenství a vyměněm byl znak za novější provedení (stejně tak byl vyměněn znak i v přední masce).

Octavia 2 Tuning - 2.0 TDI červená

Interiér zatím zůstává v sériové podobě. Martin nám však naznačil další úpravy, které má v plánu se svou Octavií provést.

Mezi jinými by rád vyměnil sériové sedačky za sedačky RS z třetí generace. V plánu jsou i větší brzdy. Mezi dalšími úpravami figuruje výměna stávajících sportovních pružin Eibach za pružiny H&R s větším snížením – ty má již Martin v garáži a čekají na výměnu.

Octavia 2 Tuning - 2.0 TDI červená