Míra a jeho Octavia na vzduchu: Octavia 2 tuning

Dnes si představíme další upravenou Octavii druhé generace, kterou nám přivezl ukázat fanoušek Míra ze severních Čech.

Míra je členem ústeckého Neverstocku a jeho Octavia je našim sledujícím na Facebooku a Instagramu určitě známá. Její fotky se u nás objevují velmi často a vždy mají velký úspěch.

Ač to tak nevypadá, jedná se původně o předfacelift model z roku 2005, u kterého proběhla přestavba na variantu facelift RS – a to jak v exteriéru, tak i v interiéru. Pokud se ptáte na motorizaci, tak pod přední kapotou zůstala sériová naftová “jednadevítka” o výkonu 77 kW / 105 k.

Octavia 2 Tuning - Air Lift Performance

To co diváky zaujme na první pohled, je světlá výška. Na Mírovo autě je namontován vzduchový podvozek Air Lift Performance, který umožňuje Octavii pěkně složit na zem. Montáž vzduchového podvozku byla svěřena firmě Infinity, kde kromě samotného podvozku proběhlo i kompletní zatmavení všech světel do folie a vytvoření zástavby v kufru. Nesmíme také zapomenout zmínit, že se na přestavbě podílelo více lidí (jako kluci ze servisu VLB nebo Autoservis DC).

Octavia 2 Tuning - Air Lift Performance

Pro letošek Míra naladil nová 19″ kola od výrobce Japan Racing model 35 v barvě Hyper Black o rozměrech 8,5J ET 35 na předku a širší 9,5J s ET 35 na zadní nápravě. “Camo” polep, který Octavii velmi zvýraznil a dodal jí pomyslnou “třešničku na dortu”, dostal na starosti Honza Dlouhý z Neverstocku.

Naše povídání ukončíme výhledem na příští sezónu. Míra nám prozradil, že chystá změnu barvy a celkového designu. Držíme palce a budeme se těšit na další setkání s toutou “šedou myší”.

FOTO: zayoch_