Studie Škoda Octavia 2 RS+ u jezera Wörthersee

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak automobilka Škoda prezentovala v roce 2010 na tuningovém srazu u rakouského jezera Wörthersee studii Octavie 2 RS+. Bylo to úplně poprvé, kdy se Škoda Auto zúčastnila této významné tuningové akce.

Škoda Octavia 2 RS+ má své kořeny v úspěšném sériovém modelu Octavia 2 RS. Cílem konceptu bylo zdůraznit atraktivitu a individuální charakter modelové řady RS. Na svědomí ho má tým Jozefa Kabaňe, tehdejšího vedoucího oddělení designu Škoda Auto.

Šedá barva (odstín shodný s dnešní Steel Grey) konceptu RS+ reprezentuje sportovní výraz a jednoduchost. Dvoubarevné lakování a designové polepy tak zdůrazňují eleganci, zatímco spoiler kit podtrhuje sportovní ražení vozu. Výrazný vzhled dávají vozu Octavia 2 RS+ černě zbarvené přední světlomety a zadní LED světlomety.

V interiéru pak stojí za zmínku nejen lakování některý plastů do výrazného zeleno-žlutého odstínu, ale hlavně skvostná sportovní sedadla Recaro. Všechny změny byly pouze vizuálního charakteru, technika zůstala sériová.