Konec legendy: Wörthersee GTI Treffen končí po více než 40 letech

Wörthersee GTI Treffen je každoroční setkání fanoušků automobilů Volkswagen GTI a jiných sportovních vozů, které se koná u rakouského jezera Wörthersee. Toto setkání je jedním z největších a nejpopulárnějších setkání fanoušků automobilů v Evropě, které přilákalo tisíce lidí z celého světa.

První setkání se konalo v roce 1981 a od té doby se setkání konalo pravidelně každý rok na konci května nebo začátkem června. Zpočátku se setkání konalo pouze na jeden den a účastnilo se ho pouze několik nadšenců, ale postupem času se setkání stalo stále populárnější a přilákalo stále větší počet fanoušků automobilů.

Poslední oficiální ročník setkání se konal v roce 2019, pak třikrát po sobě neproběhl kvůli covidu a organizátoři oznámili, že se setkání již více neuskuteční. Důvodem pro ukončení setkání byl především enormní nárůst účastníků v posledních letech, který přetížil místní komunitu a infrastrukturu. Účast na setkání se odhadovala na desetitisíce lidí, což způsobovalo závažné dopravní zácpy a problémy s parkováním. Někteří místní obyvatelé také stěžovali na hluk a škody na majetku, které způsobovali účastníci setkání.

I když se organizátoři snažili řešit tyto problémy, jako například zavádění bezplatných parkovacích zón pro účastníky setkání, zátěž na místní komunitu byla stále příliš vysoká. To byl jeden z důvodů, proč se organizátoři rozhodli ukončit toto setkání.

Wörthersee GTI Treffen bylo nejen setkáním fanoušků automobilů, ale také důležitou událostí pro místní ekonomiku. Setkání přinášelo do oblasti významné množství turistů a místní obchodníci z toho měli prospěch. Konec tohoto setkání tedy bude mít dopad nejen na fanoušky automobilů, ale také na místní ekonomiku. V důsledku toho bude mít zrušení setkání negativní dopad na mnoho místních obyvatel, kteří se spoléhají na turistický ruch a příjmy z obchodu.

I přes konec tohoto legendárního setkání fanoušci automobilů GTI neztrácejí naději a věří, že se možná v budoucnu setkání obnoví. Možná je i změna místa konání.

Zatím je však jasné, že Wörthersee GTI Treffen bylo jedním z největších a nejpopulárnějších setkání fanoušků automobilů v Evropě a zanechalo nevymazatelnou stopu v srdcích fanoušků z celého světa.