Český klenot: Škoda Octavia 4 Widebody od Rostislava Prokopa

Rostislav Prokop, renomovaný 3D grafik a designér, opět rozproudil vášně nadšenců do tuningu svou nejnovější kreací. Tentokrát se rozhodl přetvořit čtvrtou generaci oblíbené Škody Octavie se širokým widebody bodykitem.

Tato odvážná úprava obsahuje do šířky vytažené blatníky, které nejenže poskytují Octavii robustní vzhled, ale také zdůrazňují její sportovní charakter. Prokop se nesoustředil pouze na “boky”, ale přepracoval i prahové nástavce a oba nárazníky, aby byl celkový dojem úpravy jedinečný a vyvážený.

Škoda Octavia 4 RS Widebody tuning

Dalšími vizuálně poutavými prvky jsou výraznější odtrhová hrana pátých dveří, difuzor zadního nárazníku s integrovanými koncovkami výfuku, nebo výdechy kapoty motoru. 

Octavia 4 Widebody extrémní tuning

Tato kompletní “virtuální” úprava je nejen výrazná, ale i líbivá. Rostislav Prokop opět dokázal, že tuning může být uměním a že i oblíbené modely, jako je Octavia 4, mohou získat osobitý charakter díky kreativitě a zručnosti v rukou zkušeného českého 3D designéra.

Škoda Octavia 4 RS Widebody bodykit

Na závěr se sluší zmínit, že Rostislav Prokop je znám nejen v rámci české scény, ale získal si také uznání mezinárodního publika. Jeho práce se stala symbolem spojení moderního designu s tradicí automobilového průmyslu. To propůjčuje jeho projektům, včetně této úpravy Octavie 4, nejen estetickou hodnotu, ale také hlubší příběh a význam v širším kontextu automobilového designu.