Nová Škoda Octavia pro Čínu: Octavia Pro

Na jednom z čínských serverů se objevily designové skicy odpovídají až na pár odlišností “naší” evropské Octavii 4. Jedná se však o kresby, které mají nastínit vstup nové generace Octavie i na čínský trh (doposud se tam prodávala pouze generace třetí).

Na tamním trhu dostane tato Octavia označení OCTAVIA PRO. Octavia Pro byla stvořena ve spolupráci s týmem SAIC Volkswagen Škoda a českým designérským týmem z Mladé Boleslavi.

Na rozdíl od evropské specifikace dostala Octavia Pro několik (minimálně vizuálních) vylepšení. Vzhledově vychází Octavia Pro z evropské verze Octavie 4 RS, ze které přebírá design předního a zadního nárazníku. Ten zadní, kromě výrazných koncovek výfuku, obsahuje i stylový difuzor.

Octavia Pro - Octavia 4 pro čínský trh

Na první pohled je tedy Octavia Pro relativně stejná, jako její evropská sestra, obsahuje však více chromovaných prvků – to je jeden z rozpoznávacích znaků čínských Škodovek. Čínští zákazníci si totiž na přemíru chromu, na rozdíl od Evropanů, potrpí.

Dle informací, které se nám podařilo vyčíst, bude pod kapotou čínské Octavie přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 150 koní. Spřažen bude se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG.

Pokud jde o velikost, šířka a výška zůstávají shodné s evropskou verzí. Kde však Octavia Pro narostla, je délka a rozvor, jehož hodnota narostla na 2730 mm (naše evropská varianta má rozvor 2686 mm).

Na čínském trhu se má Octavia Pro objevit ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Škoda Octavia 4 Pro - Octavia 4 pro čínský trh