Octavia 3 RS 2.0 TSI s výkonem 505 koní na prodej

Na německém serveru Mobile.de se objevil vskutku parádní bílý kousek. Navíc za velice slušnou cenu, vezmeme-li v potaz částku za provedené úpravy.

Dle prodejce Wollmar & Becker je inzerovaná Octavia 3 RS v provedení Combi (z roku 2013) upravena s důrazem na použití těch nejkvalitnějších komponentů.

Motor 2.0 TSI byl osazen díly pro odolnost na vyšší výkon, od kovaných pístů, ocelové ojnice a upravených ventilů včetně jejich sedel. Namontováno bylo větší turbo LM500, sportovní kit sání Racingline Performance R600, větší intercooler, kompletní výfuk SLS včetně prvního dílu se sportovním HJS katalyzátorem. Dávkování paliva má na starosti nové vysokotlaké čerpadlo.

Finálním naladěním jednotky od FTS Tuning bylo dosaženo finálního výkonu 505 koní a 620 Nm!

Tuning Octavia 3 RS - 2.0 TSI

Díky přenosu vyšší síly došlo také k zesílení ložisek manuální převodovky a výměně sériové spojky za spojku Sachs Performance.

Nový je sportovní podvozek H&R Monotube, 20″ kola Yido Performance model YP3 s pneumatikami Continental SportContact 6 v rozměru 235/30 R20.

Pořádné zastavení mají na starosti přední 380 mm brzdy z Audi RS6, zadní 310 mm z Golfu 7R.

Tuning Octavia 3 RS Combi 2.0 TSI

Z vnějšku se tento “Poršebijec” odlišuje od sériové Octavie RS kompletní sadou plastů Rieger Tuning (zadní difuzor, boční prahy a lízátko předního nárazníku), o 2,5 cm širšími předními blatníky SRS-Tec a honeycomb maskou chladiče. Kapota a 5. dveře byly zbaveny znaků.

Nabízená Octavia má najeto necelých 100 tisíc kilometrů, její aktuální cena se pohybuje na hranici 30 tisíc € (cca 760 tisíc Kč), což není úplně špatná nabídka.