Verča a její proměna: Octavia 1 tuning

Verča, ve svém okolí a na Instagramu známá pod přezdívkou Silveroctavia1, nám přijela ukázat svou první generaci Octavie, u které proběhla letos na jaře dlouho plánovaná přestavba. Pojďte se s námi mrknout na její příběh.

„Kladný vztah k autům jsem měla už do malička,“ říká Verča. A od aut je to už jen krůček k úpravám. Po návštěvě několika tuning srazů Car Wars v Panenském Týnci bylo rozhodnuto, jakým směrem se chce vydat.

Jejím prvním autem byla předfaceliftová Octavia 1 Combi, která již na startu dostala několik úprav, jako větší límcová kola, zatmavená skla a nějakou tu samolepku. V dalším rozletu jí však zabránila nehoda s nepozorným řidičem, díky kterému byla její první čtyřkolová láska na odpis.

Verču to nezastavilo. Spíše naopak. Pořídila další, tentokrát novější Octavii Combi po faceliftu, ve výbavě Elegance a motorem 1.9 TDI (81 kW / 110 koní). Kromě předního RS nárazníku bylo auto v naprosto sériovém stavu.

S úpravami začala nanovo. Octavia dostala 18″ kola Japan Racing, sportovní podvozek TA Technix, masku bez znaku, střešní spoiler Milotec, černý polep střechy, oblíbené lízátko pod přední nárazník z Leonu Cupra a přední světla Devil Eyes.

Další fázi úprav zbrdila menší, tentokrát zaviněná, nehoda. Auto se opravilo a byl to také krok k razantnější úpravě. A když změna, tak pořádná!

Proměnu odstartovaly na míru vytvořené nárazníky od @os_car_design_oskar_hajduk. Zpět se vrátily také původní přední světlomety, které dostaly zatmavení, a přední maska. Znaky se převlékly do černé barvy, boky zkrášlují prahové nástavce Milotec.

Verči sen se stal skutečností

Celé auto bylo následně připraveno na celopolep (za což patří velké poděkování @kosnart). Úpravu korunuje celopolep do modrého odstínu Atomic Teal, jehož realizaci má na svědomí @wrappro. Poděkování putuje také ke klukům z @ftopu, za obrovskou pomoc s proměnou.

„Všem přeji hodně šťastných kilometrů. Nebojte se vynikat a jít si za svým, vzkazuje na závěr Verča.

A my se budeme těšit na další setkání 🙂

 
credits: @white_octavia_photography