Když se Octavia promění v kabriolet: Další skvost od Rostislava Prokopa

Automobilový svět má své vizionáře, a Rostislav Prokop je bezpochyby jedním z nich. Se svou kreativitou a nadáním přináší do reality neuvěřitelné koncepty, které přetvářejí klasická auta do úplně nových podob. Tentokrát se podíval na první generaci Škody Octavia 1 a představil nám její neotřelou kabrio verzi.

Rostislav Prokop není jen nějakým designérem. Je průkopníkem ve vytváření 3D modelů upravených aut ve formě renderů a animací. Jeho práce jej posunula na seznam TOP 10 nejžádanějších 3D designérů po celém světě.

Z liftbacku na kabriolet

Octavia v novém kabriolet provedení má zcela jiný charakter než původní liftback, ale zároveň si zachovává prvky, které ji činily ikonickou. Hlavní změny spočívají v odstranění zadního páru dveří a snížení vozu na vzduchovém podvozku.

Přední nárazník byl kompletně přepracován do stylu tuningu z počátku 21. století, který navazuje na Widebody kit, čímž vytváří agresivnější a sportovnější vzhled. Zadní difuzor nahrazuje původní spodní plast a je vybaven dvojitými koncovkami výfuku uprostřed, čímž dodává autu ještě větší dynamiku.

Octavia 1 tuning - widebody kabriolet

Forged Carbon a BBS LM kola: Luxus a sportovnost v jednom

Na všech doplňcích karoserie najdeme Forged Carbon, což je materiál známý svou lehkostí a zároveň vysokou pevností. Front splitter, prahy, difuzor a obaly koncovek výfuku vytvářejí elegantní kontrast s exteriérem vozu. Záď vozu navíc zdobí výrazná odtrhová hrana, tzv. ducktail, další designový prvek, který dotváří charakter tohoto unikátního kabrioletu

Kola BBS LM přidávají Octavii nejen sportovní vzhled, ale i vynikající jízdní vlastnosti, které ocení každý řidič, který si libuje v dynamické jízdě.

Octavia 1 RS tuning - widebody kabrio

Interiér s osobitým šmrncem

I interiér Octavie kabrio je důkazem o Rostislavově vizi luxusu a sportovní elegance. Sportovní sedačky zajistí pohodlí a zároveň “podrží” i v náročnějších jízdních podmínkách. A výrazný ochranný rám nejen chrání cestující v případě nehody, ale také přidává autu závodní šmrnc.

Líbí by se vám Octavia kabrio? Nám rozhodně ano! Rostislav Prokop svou virtuální úpravou Škody Octavia 1 přinesl něco zcela nového do světa automobilového designu. Jeho kreativita a detailní práce přetvořily klasický liftback na exkluzivní kabriolet, který spojuje luxus, sportovní vzhled a osobitý styl. Ať už jste fanoušci okřídleného šípu nebo jen obdivovatelé kreativity, tato úprava vás rozhodně nezklame.

Octavia 1 widebody kabrio - Rostislav Prokop