Ondrova Kokyna: Octavia 2 Combi tuning

V dnešním článku se podíváme na úchvatný projekt Ondry Klána a jeho Octavii 2 Combi, kterou si přivezl z Německa a za posledních 7 let proměnil v jedinečný klenot mezi tuningovými vozy. Ondra, který své auto láskyplně nazývá “Kokyna”, provedl řadu pečlivých úprav, které z jeho Octavie činí něco výjimečného. Pojďme se podívat, jaké změny a vylepšení na své autě provedl.

Ahoj, Ondro! Můžeš nám představit svou Octavii?

Ahoj, jmenuji se Ondra Klán. Rád bych představil svou Octavii 2 Combi, které neřeknu jinak než “Kokyna”. Auto jsem si přivezl z Německa před 7 lety. Původně se jednalo o “obyčejnou” s motorem 2.0 TDI 103 kW.

Jaké úpravy jsi na autě provedl?

První věcí bylo kompletní rozleštění laku. Poté jsem vyměnil originální nárazníky za ty z RS. Rozhodl jsem se nainstalovat vzduchový podvozek od firmy Kustom Shop. Během instalace jsem nechal přečalounit stropnici a všechny sloupky do černé alcantary. Sloupek u řidiče byl upraven pro instalaci budíků tlaku v podvozku a vzduchového tanku.

Octavia 2 RS - přestavba a celolak

Jaké další úpravy zahrnují exteriér?

Přední světla jsem rozebral a nalakoval do černo-žluté kombinace, stejně tak i obě loga Škoda. Mlhovky byly potaženy žlutou fólií, zadní světla byla polepena červenou fólií. Přední nárazník dostal výplň Honeycomb a byl přidán podspoiler od Maxton Design. Vzduchový podvozek má analogové ovládání s dálkovým ovládáním.

Došlo i na výměnu brzd.  Přední jsou 6ti píst a 345 mm kotouče, zadní brzdy jsou kompletně z Octavie 2 RS. Na autě jsou 19″ kola značky Rotiform, která obouvají pneumatiky Hankok 215/35 R19.

19″ kola Rotiforma a brzdy 345 mm
19″ kola Rotiforma a brzdy 345 mm

A co interiér?

Vyměnil jsem původní volant za ten z O3 RS a pedály za ty z O2 RS. Pracuji také na nové zástavbě kufru. Motorové plasty jsou pokryty hydrografikou, ale plánuju je kompletně předělat.

Jaké máš plány do budoucna?

Další plány určitě jsou, ale ty bych si prozatím nechal pro sebe. Všechny úpravy jsem dělal sám za pomoci bráchy a kamarádů.

 Ondrova “Kokyna” je skvělým příkladem, jak může nadšení a dovednosti přetvořit obyčejnou Octavii na jedinečný projekt. Těšíme se na další úpravy!

Octavia 2 Combi - tuning přestavba a díly
Evoluce úprav Ondrovy Octavie