Pepův Low “Scout”: Octavia 2 tuning

Škoda Octavia Scout vyjela z mladoboleslavské továrny jako verze do lehkého terénu. A ve verzi Scout se vzhlédl i náš fanoušek, Pepa Formánek, který nám přijel představit svou do Scout stylu upravenou Octavii Combi druhé generace

Pepa vlastní Octavii třetím rokem. Jedná se o model před faceliftem, s naftovým motorem 2.0 TDI o výkonu 103 kW (BKD), šestistupňovou manuální převodovkou a ve výbavovém stupni Elegance.

Octavia 2 Combi - béžová Sahara
Původní sériové provedení

Barva je originální, škodovka jí označovala jako béžovou Sahara, a ve své době byla na dvojkových Octaviích velmi oblíbená.

Pepa se svěřil, že měl již od začátku za cíl přestavět svou Octavii na paket Scout. Dlouho se mu však nedařilo sehnat kompletní plasty v rozumné stavu. Jako mezifázi tak zvolil “RS paket“.

Octavia 2 RS - přední a zadní nárazník

Jakmile se mu však podařilo “Scout paket” sehnat, začalo se pracovat na přestavbě. To, co na první pohled odlišuje sériové provedení Octavie Scout a provedení Scout od Pepy je, že jeho verze má lakované plasty v barvě karosérie.

Říkáte si, že správný Scout má být pořádně nad zemí. Ne však ten od Pepy. Jeho upravená Octavia sedí pěkně nízko při zemi díky stavitelnému podvozku Stance +.  Úpravu exteriéru pak doplňují 19″ kola Vossen, zatmavená boční skla, decentně zatmavená zadní facelift světla, mračítka předních světel a maska lakovaná do černého odstínu, včetně černých škodováckých log.

Posledním článkem úprav je motor, který dostal posilující kůru v podobě chiptuningu. Výsledkem jsou hodnoty pohybující se kolem 130 kW a 420 Nm.